Sarıyer(Hacıosman)/İstanbul [email protected]

Sarıyer Kına Organizasyonu

Sarıyer Kına Organizasyonu

Sarıyer Kına Organizasyonu

İstanbul Sarıyer’de oturan insanlar Sarıyer kına organizasyonu konusunda araştırma yapan kişiler kına gecesi hakkında her konuda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Biz de bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kişilere tecrübemiz ile bilgi vermeyi görevimiz olarak kabul ediyoruz.

Şüphesiz ki birçok kültürde olduğu gibi Türkler için düğün organizasyonları çok önemli bir yere sahiptirler. Düğün törenlerinden önce gerçekleştirilen halk arasında ‘’ kına gecesi ‘’ olarak bilinen kültür bağımız kına yakma törenleri ile bilinmektedir. Düğün öncesi en önemli organizasyon olarak kabul edilen kına organizasyonu evlenecek her kadının hayalidir.  Çoğunlukla düğünden bir gece önce, gelinin babasının evinde kalacağı son gün de yapılan kına gecesi duygu yüklü ve hüzünlü bir gecedir. Ancak sadece duygusal ve hüzünlü olarak bakılmaması gereken bu gece, hem duygusal olup hem de çok eğlenceli bir gecedir. 

İslamiyet ve Türklük arasında büyük bir bağ olarak görülen, kültürel anlam taşıyan kına gecesinin çok büyük bir önemi vardır. Evliliğe giden yolda en önemli parça olarak görülür. Aslında kına gecesinin anlamı şudur; Sevdiğine kavuşmanın sevinciyle birlikte günümüze kadar yaşadığın ailen ve alışkanlıklarından vazgeçme arasında hem mutluluk hem duygusal anlar yaşamaktır.

Elbette kına gecesinde uygulanan uygulamalar ve adetler vardır. Bu uygulamalar ve adetler toplumlar arasında ve yöresel anlamda değişiklik gösterebilir. Günümüz kına gecelerinde artık hem günümüzün getirdiği modern uygulamalar hem de geçmişten gelen kültüreler simgeler uygulanmaktadır. Modern isim olarak kına gecesi’ne veda partisi dersek hiçte yanlış olmaz. Veda partisini en kusursuz şekilde tamamlamak isteyen insanlar ise İrem balo davet kına organizasyonu hizmeti ile tanıştıklarına çok memnun kalmışlardır.

İstanbul Kına Organizasyonu

İstanbul’da oturan ve kına organizasyonu konusunda bilgi, destek almak isteyen en mutlu iki gününü en mükemmel şekilde geçirmek isteyen insanlar hizmet seçimi konusunda kararsız kalıyorlar. Temizliği, profesyonel ekibi ve yıllarca bu alanda verdiği hizmetlerden dolayı tecrübesi ile önce çıkan, İstanbul kına organizasyonu konusunda kusursuz bir hizmet amaçlayan İrem Balo Davet sizlerin düğün öncesi kültür ve modern kültür arasında ki ilişkiyi bozmadan kına gecesi organizasyonunu gerçekleştiriyor.